Jaki zrobić prezent na 50-te urodziny ojca?

08 stycznia, 2009

14 stycznia mój tata będzie obchodził 50-te urodziny. Co prawda zawsze obchodził tylko imieniny, ale pomyślałem, że jednak o tych urodzinach nie powinienem zapomnieć.

Krótko go opiszę. Ma 50 lat :) nie pali, jest osobą dość spokojną, raczej nie pije, lubi powiadać swoje mądrości :P większość rzeczy w moim domu zrobił sam. Ma żonę i 3 dzieci (ja i 2 córki). Czasem lubi pożartować. Może to wam pomoże w wymyśleniu jakiegoś prezentu.

Dodam jeszcze, że na imieniny to często dostaje jakieś perfumy albo coś z tych rzeczy, czasem jakieś ubranie. Jeśli chodzi o cenę to raczej nie zamierzamy się wykosztować, ale myślę, że mama nie pożałuje jak będzie warto ;-) Z resztą, to nie musi być koniecznie coś do kupienia, chodzi o dobry pomysł. No i jeszcze może warto dodać, że mieszkam poza miastem.

Macie jakieś pomysły? Bo to już niedługo...

±

1. ein napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:10:51

A może jakiś zestaw płyt? Mój jest podobny do Twojego i np. przepada za zestawami pokroju Best Jazz Ever itp. Tylko że to drogie nie będzie ;)

2. Damian Skrodzki napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:11:56

Dzięki bardzo, ale niestety on w ogóle nie słucha muzyki... :(

3. aliceq napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:12:35

mieszka poza miastem, wiekszosc rzeczy zrobil sam.. 50tka na karku - cos, co by odnowilo jego stare hobby sprzed lat? By zabilo mu czas :) Zrob wywiad z mama czym lubial sie zajmowac jak byl w wieku ~20 - fotografia? Cos zbieral? Cos czytal?

4. Damian Skrodzki napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:23:04

Ciekawe... Ja nie wiem żeby coś zbierał, wiem tylko, że czytał książki o Indianinach :) ale mama też coś na pewno będzie wiedziała

5. aliceq napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:23:54

no to masz trop - np ladnie oprawiona seria ksiazek o indianach? Lub z serii przygodowo-przyrodniczych?

6. puppy napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:27:49

Skoro "złota rączka" to może multitool? Takie małe, poręczne narzędzie do wszystkiego. IMO bardzo fajne na prezent.

7. maoam napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:30:04

My mojemu tacie zrobiliśmy przyjęcie - niespodziankę na 50tkę. Mała salka, trochę jedzenia i niewiele znajomych, babcie, żona i córki. Nie wiedział do samego końca. I bardzo się ucieszył.
Potajemnie przyjechały babcie z innego miasta, mama wykradła numer do kolegi z pracy… A i my - ja z siostrą - dobrze się bawiłyśmy.

Do tej pory się tym chwali. :)

8. Akira napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:30:06

Shishe, sam zamierzam ojcu na przyszłe urodziny zakupić jakąś ozdobno praktyczną.

9. Paolo napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:33:49

@puppy: ale to chyba raczej radości nie sprawi ;)

Ja swojego tatę zabrałbym na jakąś fajną kolacyjkę w gronie najbliższych :) Do tego jakiś dobry zegarek lub biżuteria.

10. Damian Skrodzki napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:34:10

Zastanowię się nad tym, bo może by powrócił sobie myślami do młodości...

O przyjęciu też myślałem, ale trzeba by to szybko zorganizować.

Przecież napisałem, ża tata "NIE pali", bo już o takich pomysłach słyszałem :)

11. Akira napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:35:25

Shisha może służyć jako ozdoba. A i zapalić z niej raz na miesiąc może z kolegami albo wieczorem przed telewizorem.

12. puppy napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:35:35

Paolo, czemu nie? Każdy się ucieszy z leathermana :) robiłem wywiad środowiskowy by znaleźć prezent dla swojego ojca, ale on "na szczęście" pali, więc było łatwiej :)

13. Damian Skrodzki napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:36:18

Trochę byłby problem z tą kolacyjką, bo siostry studentki i są 100km od domu. Niby mogłyby zrobić niezapowiedziany przyjazd, ale teraz mają pełno sesji więc lipa... ;/

14. snufkin napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:36:36

Może jakiś dobry trunek? Chociaż to trochę oklepany prezent, to i tak wart uwagi według mnie.

15. Paolo napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:38:20

Puppy zależy do gustu :P Mój tato lubuje się w szerokiej maści zegarkach dlatego zawsze wiem co mu kupić... Na każdy dzień w tyg. ma inny zegarek :D Taki maniak.


Przyszło mi jeszcze na myśl coś ws. lat młodzieńczych: jeżeli masz możliwość zdobycia zdjęć z młodości, wesela, czasów kiedy byłeś jeszcze "tyci" to może jakaś nieduża fototapeta lub tapeta multimedialna, czyli zdjęcia które w ustalonym czasie się przesuwają - nie wiem jaka cena tu.

16. Paolo napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:40:09

O albo jakby zdobyć jakieś dobre książki o tych Indianach ?

17. maoam napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:40:18

A od znajomych mój tata dostał "zestaw 50latka" - w dużym pudle było pełno rzeczy, m.in. takie wielgachne śpiochy do spania i czapka, ciepłe skarpety, kaczka, pudełko z "niebieskimi tabletkami", termofor i inne takie pierdoły. I tam też był prezent konkrety (tu akurat płyta). Minę miał świetną jak wyciągał wszystko po kolei.

18. Akira napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:40:32

Indianinach...

19. aliceq napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:41:04

Paolo w kieszeni standardowego człowieka raczej album retro w stylu kartonowych kart gdzie zdjęcia się wkleja klejem, a nie wsuwa pod folijkę :)

20. maoam napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:41:50

O, taki album też dostał. No, była to trochę większa imprezka. ;-)

21. Paolo napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:44:35

Nowe:
jak lubi siedzieć na powietrzu to może bujany fotel + dobre radyjko albo przenośny telewizorek ?

22. Damian Skrodzki napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:47:53

U mnie na większą imprezkę to się nie zapowiada raczej, ale...

snufkin: Alkohol, ostatecznie tez mógłby być.

Paolo: Zegarek, Czesto się mu niszczą więc mógłby dostać kolejny.
No album to bardzo dobry pomysł, trzebaby zdobyć zdjęcia.
Tata, często leży na podłodze, ale chyba gdyby miał taki fotel, to nie stał by on pusto :)

23. flegmatyk napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:50:26

Bujany fotel to moim zdaniem świetny prezent. Sam bym chciał dostać ;)

24. maoam napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:51:55

Ja też jestem za fotelem. :)

25. snufkin napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:52:07

i ja :P

26. Akira napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:52:17

Bierz fotel

27. flegmatyk napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:53:59

Aż sam zacznę rozglądać się i zbierać na fotel dla mojego ;)

28. Paolo napisał(a):
08 stycznia 2009, 20:55:44

flegmatyk bierz 2 od razu - może taniej wyjdzie :)

29. Damian Skrodzki napisał(a):
08 stycznia 2009, 21:05:38

Dobra, dobra :) pozwólcie mi tylko jeszcze powiadomić o tym rodzinę :) Dziękuję Wam ;] (jak narazie... bo nie zamykam burzy muzgów jeszcze :))

30. Damian Skrodzki napisał(a):
08 stycznia 2009, 21:12:10

a raczej "mózgów"...

31. Airborn napisał(a):
08 stycznia 2009, 21:38:31

jesteśmy w podobnej sytuacji, z tym, że ja mam czas do 15 ;) ja myślałem o jakimś niedrogim CB radiu zwłaszcza, że ojciec dużo jeździ, ale to dość droga sprawa, chyba, że przewidujesz np. możliwość zrzutki z rodzeństwem no i pod warunkiem, że tata lubi jeździć

32. Radziecki napisał(a):
08 stycznia 2009, 21:39:36

Przed świętami dotarło do mnie, że fajnym prezentem są gry planszowe. Taki jednoczący prezent…
Z pewnością znajdzie się jakaś gra dotycząca Indian :)

33. AtoMan napisał(a):
09 stycznia 2009, 00:40:18

Przypadkiem dziś u mnie w nowootwartej biedronce sprzedawali krawaty po 99gr od sztuki xD

34. anonim napisał(a):
09 stycznia 2009, 08:55:54

A lubi gadżety? Może chciałby robota?
http://www.micromagicsystems.com/
Sklep jest na http://www.hexapodrobot.com/store/index.php?cPath=21_22 a sam robot kosztuje ~500 zł.

35. Aragorn napisał(a):
09 stycznia 2009, 14:44:33

Proponuje prezerwatywy, na pewno poczuje się młodziej i wrócą wspomnienia z wieku młodzieńczego :D

36. Damian Skrodzki napisał(a):
09 stycznia 2009, 17:56:10

Gadżetów raczej nie lubi.

Ja myślałem żeby zamiast prezerwatyw zostawić ich po prostu samemu w domu, ale nie mam odwagi na takie ruchy, za młody jeszcze jestem :)

No i narazie no1 jeste fotel bujany, tylko jedna siostra jest za książką ;]

37. Krzysiek napisał(a):
15 stycznia 2009, 20:27:25

Ja staremu kupiłem książkę i laskę z tego sklepu http://sklep.osiemnastkowo.pl mało się nie posikał ze szczęścia i śmiechu :D A mamusi czekoladę do malowania ciała :P Do tego dla siebie kupiłem także bilet na nocny seans w kinie co bym im nie przeszkadzać :D

38. Damian Skrodzki napisał(a):
15 stycznia 2009, 20:31:07

No to ładny prezent ;]

My kupiliśmy tacie jednak fotel bujany, jeszcze go nie widział bo los chciał, że dotarł dopiero dziś i zobaczy go za 2 godziny. Ogólnie to był bardzo zadowolony, że pamiętaliśmy i mu 100 lat zaśpiewaliśmy :)

39. domi1 napisał(a):
13 sierpnia 2009, 15:08:04

a może strój indianina zrobiony przez ciebie i książki o nicc

40. Papulcia1988 napisał(a):
06 października 2010, 13:26:14

Witam mój tatus też niebawem będzie obchodził 50-te urodziny i stwierdziłam że dla niego najlepszym prezentem będzie mata masująca z pilocikiem:) dobra zarówno w zaciszu domowym jak i w samochodzie:)

41. mako napisał(a):
26 sierpnia 2011, 21:40:52

No to tym razem zrób coś oryginalnego. założe sie ze w rodzinie nikt na cos takiego nie wpadl. przeszukaj zdjecia rodzinne i stworz drzewo genealogiczne http://coloraf.pl/drzewo+genealogiczne.html . te ładnie wyglada. sa jeszce wersje stojace ale one kosztuja kilkaset zł.

« Wróć

Szczegóły

  • Wpisu dokonał: damienix
  • 08 stycznia, 2009 o 19:49:19

W kategorii